Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków było przyczyną wypadku, do którego doszło we wtorek w Wieprzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, natomiast utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 8.40 na ul. Cesarskiej w Wieprzu. - Jak wstępnie ustalili policjanci, 23-letni mieszkaniec Sosnowca, kierując ciężarowym mercedesem, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie do przydrożnego rowu, przewracając samochód na bok - informuje Mirosława Piątek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci z żywieckiej drogówki oraz komisariatu w Węgierskiej Górce zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wyznaczyli objazdy. Od rana ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Następnie, na czas przeładunku oraz podniesienia przewróconej ciężarówki, droga została całkowicie zamknięta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem