Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w Cieszynie na skrzyżowaniu ulic Jabłonnej i Motelowej. Kierujący samochodem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że motocykl zaklinował się pod ciężarówką.

Poszkodowany motocyklista leżał nieprzytomny kilka metrów dalej. Pomocy udzielił mu aspirant Tomasz Pocha, policjant z cieszyńskiej komendy, który po służbie wracał do domu.  Najpierw zauważył tworzący się korek. Wyszedł z samochodu i zauważył uszkodzoną ciężarówkę, leżący pod nią motocykl i nieprzytomnego motocyklistę.

Pan Tomasz jest ratownikiem pierwszej pomocy. Natychmiast zaczął ratować motocyklistę. Mężczyzna oddychał, ale był nieprzytomny, widoczne również było otwarte złamanie nogi. Do policjanta ratującego mężczyznę po chwili dołączyły kolejne osoby z aut, które w wyniku zablokowania drogi stały w korku. Wspólnie z policjantem osoby te opatrzyły mężczyznę wykorzystując apteczkę samochodową dostarczoną przez jednego z kierowców.

Motocyklista odzyskał przytomność. 51- letni mieszkaniec Pogwizdowa został przewieziony do szpitala.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.