Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowa ul. Krakowskiej i Żywieckiej to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w Bielsku-Białej. Wiążą się z nią jednak utrudnienia dla kierowców. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że 27 września na ul. Krakowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Zgodnie z tymczasową organizacją samochody będą się poruszały od Kóz w kierunku Bielska-Białej. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na odcinkach od ul. Polnej do wjazdu na tereny Zakładu Gospodarki Odpadami oraz od ul. Podgórnej do skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Wapienną.

Wielkie przebudowa

W ramach inwestycji ul. Krakowska zostanie zmodernizowana od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła „Krakowska” oraz od tego miejsca do granic miasta.

Zaplanowano przebudowę jej skrzyżowań m.in. z ulicami Kazimierza Wielkiego, Bohaterów Westerplatte, Wapienną, Dygasińskiego, Świerkową, Grabową, Reksia, Polną, Łosiową i Admiralską. Przewidziano także nowy most na potoku Krzywa oraz nowe przepusty, ściany oporowe, chodniki, pochylnie dla pieszych i zatoki autobusowe.

Zakończenie robót drogowych związanych z rozbudową jest planowane na grudzień 2019 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.