W piątek, 21 września rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do bielskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na Budżet Obywatelski Bielska-Białej na 2019 roku przeznaczono łącznie 4,5 mln zł. Na projekty o charakterze ogólnomiejskim zaplanowano 1,5 mln zł, a na projekty o charakterze lokalnym, czyli osiedlowym przeznaczono 3 mln zł. Kwota ta jest rozdzielona w równych częściach, po 100 tys. zł na każde osiedle.

Głosowanie tylko przez internet

Przykładowe projekty, które zgłosili bielszczanie, dotyczą stworzenia zielonej plaży w parku Strzygowskiego, budowy ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Białej, renowacji schronu polowego z 1939 roku czy modernizacji miasteczka ruchu drogowego na Błoniach.

Na te i inne pomysły mieszkańcy Bielska-Białej mogą zagłosować od piątku, 21 września. W tej edycji jedynym możliwym sposobem głosowania będzie głosowanie elektroniczne na stronie www.obywatelskibb.pl.

Po wejściu na stronę www.obywatelskibb.pl trzeba będzie wybrać zakładkę „GŁOSOWANIE” lub „PROJEKTY”, a następnie odnaleźć interesujący nas projekt i kliknąć przycisk „WYBIERAM!” widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie.

W kolejnym kroku głosujący zostanie przeniesiony na zabezpieczoną stronę z aktywnym formularzem internetowym, którego pola należy wypełnić swoimi danymi osobowymi. Pod formularzem głosowania należy zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, które umożliwią skuteczne oddanie głosu. Można będzie zagłosować na jeden interesujący nas projekt ogólnomiejski i/lub jeden projekt osiedlowy zgłoszony w osiedlu, którego jesteśmy mieszkańcem.

Podaj swoje dane

Głosując elektronicznie należy przygotować swój nr PESEL, podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na wprowadzony przez głosującego do formularza numer telefonu zostanie wysłany bezpłatnym sms-em kod weryfikacyjny, którego wpisanie we właściwe pole i zatwierdzenie kończy głosowanie.

Z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować łącznie na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe nie więcej niż pięciu mieszkańców Bielska-Białej.

Głosowanie potrwa do 30 września.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem