Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O zdarzeniu Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego zostało powiadomione około godz. 8.50. Osoba, która dzwoniła po pomoc przekazała, że w Mesznej mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

- Pracownicy pogotowia, którzy przybyli na miejsce, podjęli akcję reanimacyjną. Obrażenia mężczyzny były jednak na tyle poważne, że zmarł on na miejscu - informuje aspirant sztabowy Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Jak ustalili śledczy, kierujący traktorem 35-latek podczas wykonywanej na terenie prywatnej posesji usługi, najprawdopodobniej niewłaściwe zabezpieczył ciągnik przed przypadkowym przemieszczeniem się. Kiedy znajdował się pomiędzy nim a naczepą, traktor samoczynnie ruszył najeżdżając na poszkodowanego mężczyznę, w wyniku czego zginął on na miejscu.

Na miejsce przyjechał prokurator i Państwowa Inspekcja Pracy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.