Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sprawczyni, która zapukała do drzwi mieszkania przy ul. Olszówki w Bielsku-Białej twierdziła, że załatwia dotacje dla emerytów z Unii Europejskiej. 88-letni właściciel, nie przeczuwając niczego złego, zaprosił ją do mieszkania. Oszustka poprosiła go o dowód osobisty. - Kiedy mężczyzna zajęty był szukaniem dokumentów, kobieta splądrowała jego mieszkanie, kradnąc oszczędności - wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Oszustki poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej personaliów można kierować do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, numer telefonu: 33 812 16 00 lub numer alarmowy 112. Policjanci gwarantują anonimowość.

Mundurowi apelują też o ostrożność i rozwagę. Proszą, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań obcych osób. Od przedstawicieli administracji, opieki społecznej, gazowni, elektrowni lub telekomunikacji należy wymagać identyfikatorów potwierdzających ich zatrudnienie. Warto sprawdzić telefonicznie, czy kierowano ich do naszego mieszkania. Jeśli ktoś się zorientuje, że ma do czynienia z oszustami, powinien natychmiast powiadomić policjantów, którzy zatrzymają sprawców.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.