Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki odsetek Polaków w wieku 15-69 lat spełniających kryteria WHO dotyczące aktywności fizycznej kształtuje się na poziomie 23 proc., czyli tylko jedna na cztery osoby uprawia sport wystarczająco często. Europejski Tydzień Sportu  to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Akcja ma na celu ułatwienie dostępu i zachęcenie do treningu osoby, które obecnie nie uprawiają sportu lub robią to sporadycznie.

Można pobrać darmową wejściówkę

W inicjatywę włączyła się sieć klubów CityFit, która we wszystkich swoich klubach przygotowała specjalne atrakcje. Wchodząc na stronę www.ets.cityfit.pl można pobrać darmową wejściówkę, uprawniającą do 24-godzinnego dostępu do wybranego klubu sieci. Z wejściówki można skorzystać w terminie 24-30 września, a do wyboru jest 15 lokalizacji, w tym CityFit Bielsko Biała, zlokalizowany przy ulicy Kolistej 23.

Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu  w bielskim klubie skorzystać będzie można z porad trenera i dietetyka, dokonać pomiaru składu ciała, wykonać trening indywidualny lub wziąć udział w zajęciach grupowych – w tym fitness i specjalnych zajęciach wprowadzających dla osób początkujących. Klub przygotował również degustacje, wykłady i wiele innych atrakcji. W nocy z 29 na 30 września w godzinach od 20 do 24 odbędzie się Noc Fitnessu z nocnym maratonem fitness.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.