Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jarosław Klimaszewski to kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na wtorkowej konwencji pojawili się nie tylko kandydaci startujący do Rady Miejskiej z list KO, obecni byli także „przyjaciel”, jak mówił o nich Klimaszewski, startujący z list KWW Jacka Krywulta. Przypomnijmy: urzędujący jeszcze prezydent, który nie będzie się ubiegał o kolejną reelekcję poparł w wyborach właśnie kandydaturę Klimaszewskiego.

Walka ze smogiem

Co obiecuje mieszkańcom kandydat Koalicji Obywatelskiej? Jeśli wygra, będzie chciał wprowadzić m.in. darmowe żłobki i przedszkola. stypendia dla najlepszych uczniów, bezpłatne przejazdy autobusowe dla dzieci i młodzieży (do końca studiów – 26 lat) oraz dla mieszkańców powyżej 65 lat, stypendia dla najlepszych uczniów. Obiecuje też poprawę komunikacji urzędu z mieszkańcami, walkę ze smogiem, utworzenie Centrum Seniora, budowę krytej pływalni na Osiedlu Polskich Skrzydeł, zapowiada wprowadzenie możliwości oceniania pracy urzędników przez mieszkańców. Kandydat KO zapowiada też np. dalszą modernizację bielskiej Starówki oraz modernizację amfiteatru w Lipniku.

Klimaszewski chce powołania Oficera Rowerowego wspólnego dla miasta i powiatu. To ma być osoby, która będzie dbała o stan i jakość ścieżek rowerowych oraz koordynowała plany ich rozbudowy. - Będę współpracował z każdym, komu leży na sercu dobro miasta - zapowiada.

Kandydaci na radnych

Kto będzie się ubiegał o mandaty miejskich radnych z list KO? W okręgu nr 1 (Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Biała Północ, Dolne Przedmieście i Biała Krakowska) pierwsze miejsce na liście dostanie Urszula Szabla. Znają ją mieszkańcy Hałcnowa, pracowała tam w biblliotece, teraz pracuje w Książnicy Beskidzkiej. "Jedynka" w okręgu nr 2 (Stare Bielsko, Piastowskie, Mieszka I, Polskich Skrzydeł, Wojska Polskiego, Kopernika i Wapienica) to obecny radny Krzysztof Jazowy. W okręgu nr 3 (Górne Przedmieście, Słoneczne, Bielsko Południe, Biała Śródmieście, Śródmieście Bielsko, Grunwaldzkie i Biała Wschód) z numerem 1 wystartuje obecny wiceprezydent miasta Przemysław Kamiński.

Liderem w okręgu nr 4 ( Lipnik, Złote Łany, Leszczyny, Straconka i Mikuszowice Krakowskie) jest znana lekarka i radna Agnieszka Gorgoń-Komor. W okręgu nr 5 (Beskidzkie, Karpackie, Aleksandrowice, Kamienica i Mikuszowice Śląskie) pierwsze miejsce ma obecny przewodniczący Rady Miasta i kandydat na prezydenta miasta, Jarosław Klimaszewski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.