Od czwartku na przebudowywanej ul. Krakowskiej obowiązuje ruch jednokierunkowy. Dla kierowców oznacza to utrudnienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowa ulic Krakowskiej i Żywieckiej - to jeden projekt, na który miasto otrzymało unijne dofinansowanie - jest jedną z największych inwestycji ostatnich lat w Bielsku-Białej. Ul. Krakowska zostanie zmodernizowana od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła „Krakowska” oraz od tego miejsca do granic miasta.

Wykonawca przebuduje jej skrzyżowania m.in. z ulicami Kazimierza Wielkiego, Bohaterów Westerplatte, Wapienną, Dygasińskiego, Świerkową, Grabową, Reksia, Polną, Łosiową i Admiralską. Przewidziano także nowy most na potoku Krzywa oraz nowe przepusty, ściany oporowe, chodniki, pochylnie dla pieszych i zatoki autobusowe.

 Wprowadzili ruch jednokierunkowy

Aby główne prace mogły się rozpocząć na całego, w czwartek 27 września na ul. Krakowskiej wprowadzono ruch jednokierunkowy. Zgodnie z wprowadzoną tymczasową organizacją, samochody poruszają się teraz od Kóz w kierunku Bielska-Białej. Ruch jednokierunkowy obowiązuje na odcinkach od ul. Polnej do wjazdu na tereny Zakładu Gospodarki Odpadami oraz od ul. Podgórnej do skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Wapienną.

Kierowcy muszą korzystać z objazdów. Wyjazd z Bielska-Białej w kierunku Kóz odbywa się ul. Polną, gdzie również obowiązuje ruch jednokierunkowy i został wyznaczony dodatkowo ciąg pieszy. Dla kierowców oznacza to jednak duże utrudnienia. W piątek rano serwis Bielskie Drogi informował o paraliżu komunikacyjnym w rejonie ul. Krakowskiej i Polnej. Kierowcy stali tam w korkach po kilkanaście minut. Na miejsce trzeba było wezwać policję.

Kierowcy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Przebudowa potrwa do grudnia 2019 roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jeszcze tylko 15 miesięcy. Wytrzymacie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0