W niedzielę zakończy się głosowanie w ramach bielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Bielszczanie mają do wyboru 9 projektów ogólnomiejskich i 43 projekty osiedlowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie zagłosowałeś jeszcze na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego? Masz już niewiele czasu. Głosowanie zakończy się w niedzielę 30 września.

Tylko przez internet

Przypomnijmy, że w tej edycji jedynym możliwym sposobem głosowania będzie głosowanie elektroniczne na stronie www.obywatelskibb.pl. Po wejściu na stronę www.obywatelskibb.pl trzeba będzie wybrać zakładkę „GŁOSOWANIE” lub „PROJEKTY”, a następnie odnaleźć interesujący nas projekt i kliknąć przycisk „WYBIERAM!” widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie.

W kolejnym kroku głosujący zostanie przeniesiony na zabezpieczoną stronę z aktywnym formularzem internetowym, którego pola należy wypełnić swoimi danymi osobowymi. Pod formularzem głosowania należy zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, które umożliwią skuteczne oddanie głosu. Można będzie zagłosować na jeden interesujący nas projekt ogólnomiejski i/lub jeden projekt osiedlowy zgłoszony w osiedlu, którego jesteśmy mieszkańcem.

Głosując elektronicznie należy przygotować swój nr PESEL, podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu.

Na wprowadzony przez głosującego do formularza numer telefonu zostanie wysłany bezpłatnym sms-em kod weryfikacyjny, którego wpisanie we właściwe pole i zatwierdzenie kończy głosowanie.

Z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować łącznie na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe nie więcej niż pięciu mieszkańców Bielska-Białej.

4,5 mln zł do podziału

Wysokość Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2019 roku to 4,5 mln zł. Na projekty o charakterze ogólnomiejskim zaplanowano 1,5 mln zł, a na projekty o charakterze lokalnym, czyli osiedlowym przeznaczono 3 mln zł. Kwota ta jest rozdzielona w równych częściach, po 100 tys. zł na każde osiedle.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem