Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już w kilka minut po zamknięciu lokali wyborczych Klimaszewski mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Wskazywał na to sondaż exit poll wykonany dla portalu Bielsko.biala.pl. Badania przeprowadzono przed siedmioma obwodowymi komisjami wyborczymi w Bielsku-Białej wytypowanymi według specjalnego klucza. Losowo wybrane osoby wychodzące z lokali proszone były o wypełnienie anonimowej ankiety.

Z wyników badania wynikało, że na Jarosława Klimaszewskiego zagłosowało 57,85 proc. wyborców. Przemysław Drabek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, uzyskał poparcie 42,15 proc. głosujących.

- Mam nadzieję, że wyniki sondażu się potwierdzą. Mogę zapewnić, że jeśli zostanę prezydentem, będę pracował dla dobra miasta i dla dobra wszystkich bielszczan, także dla tych, którzy oddali głos na konkurenta - mówił Klimaszewski.

Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że w drugiej turze na Klimaszewskiego zagłosowało 55,5 proc. wyborców (37 366 głosów), a na Drabka 44,5 proc. (29 962 głosów). Frekwencja wyniosła 50,54 proc.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.