Do 28 listopada między Żywcem a Zwardoniem zamiast pociągów nadal będą kursowały autobusy zastępcze. Utrzymanie komunikacji autobusowej wynika z przedłużenia prac realizowanych na torach na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Remont linii kolejowej na odcinku Żywiec - Węgierska Górka trwa od wakacji. Inwestycja, obejmująca odnowienie 8 km toru wraz z siecią trakcyjną, umożliwi sprawniejszy i szybszy przejazd pociągów z prędkością nawet 100 km/h.

W ramach prac zostaną także przebudowane perony na przystankach Radziechowy Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina. Na pasażerów będą tam czekały wiaty, ławki i gabloty informacyjne.

Zaplanowano także nowe oświetlenie peronów, dojść oraz oznakowanie przystanków, co ma zapewnić podróżnym większy komfort i bezpieczeństwo. Koszt rewitalizacji wynosi 35 mln zł.

Autobusy zamiast pociągów

Zgodnie z pierwotnymi planami pociągi Kolei Śląskich miały wrócić na remontowaną linię 15 listopada. Następnie termin przesunięto na 22 listopada. Teraz okazało się, że prace wciąż trwają, a pociągi najwcześniej zaczną tędy jeździć 29 listopada.

- Do tego czasu na odcinku Żywiec – Zwardoń zamiast wszystkich naszych pociągów będą kursować autobusy zastępcze. Przypominamy, że w autobusach nie ma możliwości przewożenia wózków i rowerów - poinformowały Koleje Śląskie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem