Na wniosek policji i prokuratora żywiecki sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 30-latka, który w sobotę po południu potrącił pieszego. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. Kierowcy grozi do 12 lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w sobotę około 17.40 w Leśnej na ul. św. Michała Archanioła. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 30-latek kierujący golfem stracił panowanie nad samochodem i potracił 43-letniego pieszego. Pomimo natychmiastowej pomocy udzielonej przez ratowników medycznych oraz wysiłków lekarzy mężczyzna zmarł w szpitalu.

Policjanci na miejscu zdarzenia prowadzili szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora oraz policyjnego technika kryminalistyki. 30-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego będąc pod działaniem środka odurzającego. We wtorek, na wniosek śledczych i prokuratora, żywiecki sąd tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy. Postępowanie trwa, policjanci nadal ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem