Ciekawy ptak zamieszkał tymczasowo w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Mysikrólik" w Bielsku-Białej. To nur. Nasi przodkowie wierzyli, że to ptak święty i w jego ciele żyją duchy zmarłych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sławek Łyczko, który wraz z żoną Agnieszką prowadzi ośrodek mówi, że nur został znaleziony w Korbielowie. Ptaki te pochodzą z dalekich krańców Syberii, w czasie przelotów pokonują bardzo duże odległości. Nur, który trafił do ośrodka jest wychudzony, nie miał dość sił, by lecieć dalej, wylądował w nieprzyjaznym środowisku, z daleka od wody. Ptaki te źle sobie radzą na lądzie, bardzo nieporadnie się poruszają. Na szczęście nura ktoś znalazł, został przekazany do bielskiego ośrodka, już się nim zajęła lekarz weterynarii.

Mała sarna jest niewiele większa od dłoni. Czeka ukryta na mamę, zostaw ją w trawie

Nur na początku nie chciał jeść. Na martwe ryby nawet nie chciał spojrzeć. Sławek znalazł na niego sposób. Kupił w sklepie wędkarskim małe rybki, jakich wędkarze używają jako przynęty. Wpuścił je do wanny z wodą.

- Nur zaczął je łowić - opowiada.

'Mysikrólik' ma pod opieką nura
'Mysikrólik' ma pod opieką nura  'Mysikrólik'

Koszt takiego żywienie nie jest mały, jedna rybka kosztuje 2 złote. Nur to spory ptak, Sławek przypuszcza, że gdy nabierze jeszcze większego apetytu, będzie zjadał 20 takich ryb dziennie. To będzie już spory wydatek.

Można pomóc w wykarmieniu ptaka. Dowolną kwotę można przelać na konto Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”

Bank Ochrony Środowiska S.A. Nr konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001Fundacja Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom 43-300 Bielsko – Biała ul. Admiralska 10
KRS 0000622053dane do przelewów z zagranicy:
IBAN: PL86 1540 1261 2010 3452 2200 0001
BIC: EBOSPLPWXXX
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  UWAGA UWAGA to może być agent KGB Putina i tak jak zielone ludziki może być bardzo niebezpieczny dla oszołomów. PO , PIS , Maciarewicz do dzielą
  już oceniałe(a)ś
  0
  0