Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie przeciwko funkcjonariuszowi policji Adamowi W. podejrzanemu to, że zamieścił na Facebooku obraźliwy wpis, w którym zagroził pozbawieniem życia Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

3 listopada Adam W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu oraz z katowickiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Żywcu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - Sąd nie uwzględnił wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania terenu powiatu żywieckiego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 500 metrów oraz zawieszenie w czynnościach służbowych - informuje prokuratura.

Postanowienie to nie jest prawomocne, prokuratura złożyła w tym zakresie zażalenie. Policjantowi grozi do 2 lat więzienia. Mężczyzna ma 26-letni staż w policji. Umieścił wpis po tym, jak dowiedział się, że ma jechać na szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem