W komisariacie policji w Jasienicy zamontowano ogólnodostępny alkomat. Teraz przez całą dobę każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu umieszczono w recepcji komisariatu przy ul. Zdrowotnej 1401 w Jasienicy. - Teraz każdy kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać w tej jednostce - wyjaśnia Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji.

Badanie jest proste i bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

Nowoczesny alkomat ma także wbudowany specjalny ekran, na którym wyświetlane są zdjęcia z najpoważniejszych wypadków drogowych w powiecie bielskim. Ma to dodatkowo przestrzec kierowców przed wsiadaniem za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Urządzenie zostało ufundowane przez Urząd Gminy w Jaworzu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem