Do groźnie wyglądającego potrącenia pieszej doszło w poniedziałek rano w Bielsku-Białej. Na szczęście skończyło się na strachu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło około godziny 7.30 na ulicy Witosa. 51-letni kierujący samochodem skoda nie zachował należytej ostrożności i w czasie skrętu w lewo potrącił 16-letnią pieszą. Nastolatka na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci ukarali kierującego mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

To niejedyne zdarzenie drogowe z udziałem pieszego. Groźnie wyglądało potrącenie mężczyzny, do którego doszło w niedzielę około godziny 16.35 w Czańcu przy ul. Wojtyły. Z ustaleń policji wynika, że 38-latek kierujący samochodem marki subaru nie zachował należytej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 78-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

- Przypominamy, że poza obszarem zabudowanym pieszy ma obowiązek używać elementy odblaskowe. Biorąc pod uwagę okres jesienny - długie mroczne poranki i wieczory, często padający deszcz, powodujący śliskość nawierzchni oraz znacznie zmniejszoną widoczność pieszego na drodze, zaleca się pieszym noszenie odblasków również w obszarze zabudowanym. Jest to konieczność wynikająca ze zdrowego rozsądku - zalecają policjanci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem