Cieszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w niedzielę na szlaku kolejowym w Cieszynie. Pociąg relacji Frydek Mistek- Cieszyn potrącił 46-latka, mężczyzna zmarł w szpitalu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w niedzielę około g. godziny 12.20 na przejściu przez torowisko w pobliżu ul. Dojazdowej w Cieszynie. Mężczyzna przechodzący przez tory nie zareagował na nadjeżdżający pociąg. Maszynista relacjonował policjantom, że po tym, jak zauważył na torach 46-letniego mieszkańca Cieszyna, nie był już w stanie wyhamować pociągu.

Potrąconego mężczyznę na miejscu ratowali funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy pogotowia. Został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym, gdzie zmarł. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Maszynista był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz cieszyńscy śledczy. Proszą o pomoc.

- Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie przy ulicy Wojska Polskiego 2 lub pod nr tel. (33) 8516 280 lub (33) 8516 281. Można też informować pisząc na e-mail dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl - policjanci proszą o informacje.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem