Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o pobicie. Napastnicy zaatakowali 18-latka i dotkliwie pobili go pałką teleskopową. Grozi im do pięciu lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło na skwerze przy bielskim Placu Lutra. Dwaj napastnicy zaatakowali tam 18-latka. Szukali zaczepki, byli agresywni, prowokowali. Zarzucili 18-latkowi, że podglądał dziewczynę jednego z nich. Potem dotkliwie pobili go po całym ciele pałką teleskopową. Jeden z napastników próbował uderzyć 18-latka rozbitą butelką, na szczęście nie trafił. Pobity mężczyzna doznał poważanych obrażeń twarzy. Został przewieziony do szpitala.

Policjanci poszukiwali sprawców. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem mają dwaj bielszczanie w wieku 18 i 19 lat. Krótko po zdarzeniu zatrzymali starszego z nich. W czasie jego przeszukania odnaleźli środki odurzające. Młodszy z napastników, spodziewając się zatrzymania, ukrywał się. Policjanci zatrzymali go po kilku dniach. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem