W świątecznym kiermaszu w Bielsku-Białej wezmą udział firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Święta na Starówce to trzydniowe wydarzenie organizowane przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX i Bielskim Centrum Kultury. W tym roku Święta na Starówce odbędą się już po raz dwunasty, rozpoczną się już w piątek, potrwają do niedzieli.

W kiermaszu wezmą udział firmy oferujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Swój udział zapowiedzieli wystawcy z Bielska-Białej i okolicy, a także z Częstochowy, Krakowa, Jasła, Tarnobrzegu, Koziegłówek, Mysłowic, Sosnowca, Gliwic, Chorzowa, Żor, Rudy Śląskiej, Tychów, Łodzi, Rabki i innych miast.

- To dobra okazja, aby kupić ręcznie wykonane oryginalne ozdoby świąteczne, biżuterię, ceramikę, wyroby ze skóry, filcu i szkła, a także ekologiczne kosmetyki - zapraszają organizatorzy.

Nie zabraknie też ciekawych koncertów. W programie są m.in. kolędy, tegoroczną gwiazdą będzie Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower, który wystąpi na Rynku w piątek 14 grudnia o godzinie 18.

Zakopower podczas Koncertu Premier
Zakopower podczas Koncertu Premier  ROMAN ROGALSKI

Stoiska gastronomiczne usytuowane będą na Rynku, a stoiska handlowe na ulicy Wzgórze i na placu Bolesława Chrobrego. Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których dzieci będą mogły zdobić pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstował najmłodszych słodyczami.

Jarmark czynny będzie w piątek od godziny 15 do 20, a w sobotę i w niedzielę od godziny 12 do 20.

Jarmark w Komorowicach

Święta na Starówce to nie jest jedyny świąteczny jarmark w Bielsku-Białej. W sobotę 22 grudnia na placu Józefa Niemczyka w Komorowicach Krakowskich po raz pierwszy zostanie zorganizowany Komorowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Komorowice Krakowskie i Stowarzyszenia Komorowice przy współpracy z Miejskim Domem Kultury i Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej.

Jak zapowiadają organizatorzy, na scenie odbędą się występy grup artystycznych MDK-u i amatorskich zespołów, wszystkie w świątecznych aranżacjach. Na placu zorganizowany zostanie  kiermasz rękodzieła. Nie zabraknie pysznego jedzenia oraz rozgrzewającego grzańca. Dla dzieci przewidziano warsztaty tworzenia czekoladek oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Zaplanowano także pokaz wypalania raku - ceramiki wypalanej w niekontrolowanej temperaturze w „żywym” ogniu. Odbędzie się także symboliczne zapalenie światełek na choince. Komorowicki Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się o godzinie 14.30. Zakończenie imprezy przewidziano na godzinę 21.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dzięki naszej radnej p. Urszuli startuje w Komorowicach kiermasz świąteczny...............chwalą jej za to
  już oceniałe(a)ś
  0
  0