Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza 15 grudnia do Galerii Sfera w Bielsku-Białej na VII Charytatywny Kiermasz Książek. W poprzednich edycjach akcji nowych właścicieli znalazło aż 10 tys. książek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak mówią ekolodzy, akcja „Książka wspiera bohatera” jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. Zbierają niepotrzebne książki, organizują ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundują bilety do kin i teatrów dzieciom m.in. z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych i spełniają ich zielone marzenia. Ideą jest promocja społecznych postaw, pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, budowanie wspólnoty.

W różnorodnych działaniach uczestniczyło dotąd ponad 1,3 tys. dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych z Bielska-Białej, także Żywca, Pszczyny, Kęt, Cieszyna. Nowych właścicieli znalazło aż 10 tys. książek. W bielskiej Galerii Sfera odbyło się sześć edycji akcji, wsparli ją m.in. klienci galerii zostawiając książki w Punkcie Informacyjnym.

- Galeria Sfera chętnie angażuje się w lokalne działania charytatywne. Jest to wpisane w naszą strategię, realizowaną pod hasłem: „Sfera spleciona z Tobą”, która podkreśla związek galerii z miastem i jego mieszkańcami. Cieszymy się, że akcje ekologiczne i społeczne są tak pozytywnie odbierane przez naszych klientów, a akcja „Książka wspiera bohatera” cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem – mówi Monika Magner, dyrektorka galerii.

Będą licytacje

- Akcja wpisuje się w trend społeczny tzw. „zero waste”, który pokazuje naszą odpowiedzialność za los Ziemi. Od tego miesiąca rozpoczynamy cykl warsztatów ekologicznych w świetlicach środowiskowych i domach dziecka, który będzie trwał do końca lutego. Mamy już zaplanowane trzydzieści kolejnych atrakcji i warsztatów dla potrzebujących dzieci, odbędą się w grudniu, styczniu i lutym. Właśnie na ten cel przeznaczymy zebrane dary podczas świątecznej edycji akcji „Książka wspiera bohatera” - informuje Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Ekolodzy zapraszają w sobotę w samo południe na licytację książek. Akcję wsparli m.in. Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Robert Biedroń, biskup Tadeusz Pieronek oraz Cezary Harasimowicz, przekazali swoje książki z dedykacjami oraz różnorodne upominki. Będzie można wylicytować także trzy krzesła przygotowane przez uczniów Klasy V Zespołu Szkół Plastycznych oraz świąteczną choinkę w doniczce, już udekorowaną ekologicznymi ozdobami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem