Zbliża się tradycyjny koncert świąteczny organizowany co roku przez bielskie soroptymistki. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koncert "Młodzi naszą szansą". odbędzie się już w niedzielę 16 grudnia, początek o g. 16. Miejsce wydarzenia to sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej. 

Soroptimist International to międzynarodowa organizacja kobieca działająca w 120 krajach świata, należy do grupy organizacji pozarządowych współpracujących z Organizacją Narodów Zjednoczonych i z Radą Europy.

Bielski klub tej organizacji powstał ponad 20 lat temu z inicjatywy nieżyjącej już dr Jadwigi Grzbielowej.

Organizacja ta prowadzi wiele różnych akcji charytatywnych, to m.in. pomoc dla dwóch szkół specjalnych czy współfinansowanie Bielskich Salonów Poezji. Funduje także stypendia dla uzdolnionych uczennic i absolwentek bielskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. To właśnie stypendystki soroptymistek będzie można zobaczyć na niedzielnym koncercie. Nie zabraknie świątecznych akcentów, takich jako kolędy czy pierniki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem