W piątek została podpisana umowa na przebudowę liczącego ponad 5 kilometrów odcinka DW 941 w Wiśle. Pracę rozpoczną się już na wiosnę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prace budowlane obejmą 5,1-kilometrowy odcinek od końca obwodnicy Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z DW 942 (to tak zwane rondo na Oazie). Droga zostanie rozebrana i wybudowana od nowa. Oprócz nowej jezdni, powstaną także nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a posesje zyskają nowe zjazdy. Przebudowane zostaną także dwa mosty i konstrukcje oporowe, oraz znajdujące się na remontowanym odcinku przejazdy kolejowe.

Modernizacja nie ominie także elementów uzbrojenia terenu, takich jak: kanalizacja, sieć wodociągowa i gazowa, czy oświetlenie uliczne.

Długo wyczekiwana modernizacja będzie jednak wiązała się ze sporymi utrudnieniami - ruch będzie odbywał się wahadłowo. Nie da się jednak ukryć, że zmodernizowana droga poprawi komfort podróży w kierunku Beskidów.

To kolejny etap modernizacji DW 941. Wcześniej remontowano odcinki w okolicy przełęczy Kubalonka. Całkowity koszt inwestycji wyniesie do 98,9 mln zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem