Enduro Trails na wiosnę ruszy z nową trasą. Właśnie ukończona została "SahAira", ponad półtorakilometrowa trasa biegnąca m.in. przez stary stok narciarski "Sahara".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą, znajduje się kompleks kilkunastu górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails, to już jedna z największych atrakcji turystycznych w Beskidach. Kompleks liczy ponad 30 km tras.

Nowa trasa, "SahAira" ma 1740 metrów długości i pozwala na zjechanie do stacji kolei linowej. W górnej części zaczyna się jako odnoga niebieskiej "RockNRolli", by później poprowadzić rowerzystów przez dawny stok "Sahara", a następnie zjechać w dół i połączyć się z trasą "Gondola". "SahAira" otrzymała oznaczenie czerwone, co oznacza, że powinni się na nią wybierać raczej zaawansowani kolarze. Jej oficjalne otwarcie nastąpi na wiosnę - przed rozpoczęciem sezonu trasa musi zostać ponownie utwardzona.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem