Dwóch skiturowców poprosiło GOPR o pomoc. Podczas wspólnej wycieczki ich pies zasłabł na szlaku i konieczna była pomoc w przetransportowaniu zwierzaka na dół.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ratownicy beskidzkiego GOPR apelują o rozwagę. W sobotę dostali zgłoszenie od dwóch skiturowców. W rejonie Malinowa zasłabł pies, z którym byli na wycieczce. Czworonożny towarzysz nie był w stanie kontynuować wyprawy.

Na miejsce udali się ratownicy GOPR, którzy pomogli przetransportować psa w okolice Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Z czworonogiem na szczęście wszystko w porządku - potrzebował przede wszystkim solidnego odpoczynku.

Ratownicy beskidzkiego GOPR przypominają, że warto dobrze przemyśleć wybór towarzystwa podczas górskich wycieczek. Nie chodzi tu tylko o zimowe wyprawy - podobna sytuacja miała miejsce chociażby we wrześniu, kiedy na szlaku w okolicy Wielkiej Raczy zaniemógł dog niemiecki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wsp?czuje psu że ma takich ......... właściceli
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Chwała ratownikom ,że ratują zmęczone stworzenia bezmyślnych właścicieli.Kiedyś byłoby - przecież to tylko pies no i zdechł.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Głupie babsko
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Od trzech dni media informują, o tym zdarzeniu ale żaden z tekstów nie kończy się informacją jaki rachunek wystawił GOPR właścicielowi psa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Fajnie miec lekkiego psa. Jak moj sie zmeczyl to wzialem 7kg psa na barana i poszlismy dalej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ludziom to się już w dupach poprzewracało - wszędzie z psami bo to teraz "trendi", jacyś skiturowcy - pewnie trenują crossfit, piją latte, mają brody jak Talibowie i w łapie ajfona x żeby na instagramie w onlajnie umieścić fotki ze swoich wyczynów i zebrać mnóstwo lajków.
  @ups
  Co cię tak dupa szczypie? Masz skazę białkową czy szkuty na brodzie?
  już oceniałe(a)ś
  7
  4
  @bestcjanek
  A ty kto, właściciel tego ratlerka?
  już oceniałe(a)ś
  3
  3