Policjanci z żywieckiej drogówki ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności potrącenia pieszej, do którego doszło w Radziechowach. Niestety, w ostatnim czasie jest to już kolejny taki wypadek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że na ul. Głównej w Radziechowach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego.

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierując fordem focusem, w trakcie cofania, potrącił stojącą na chodniku 83-latkę - wyjaśnia Mirosława Piątek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

W wyniku potrącenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. - Apelujemy do kierowców, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej piesi, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni. Szczególnie w rejonie przejść dla pieszych kierujący powinni pamiętać, że pieszy może pojawić się w pobliżu w każdej chwili - dodaje Piątek.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem