Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który rozpoznał w kościele policjanta i zaatakował go, zakłócając przebieg mszy. Okazało się, że sprawca ma na koncie także inne przestępstwa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia, o którym w czwartek poinformowała bielska policja, doszło podczas pasterki w Ligocie obok Czechowic-Dziedzic. W nocnej mszy uczestniczył 38-letni mężczyzna.

– W kościele obecny był również policjant, który kilka dni wcześniej podejmował wobec niego interwencję. Gdy tylko sprawca go rozpoznał, zaczął zwracać się do policjanta wulgarnymi słowami. Krzyczał i groził funkcjonariuszowi pozbawieniem go życia – mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji.

Z kościoła do aresztu

Funkcjonariusz wraz z pozostałymi uczestnikami pasterki usiłowali uspokoić agresywnego mężczyznę, który zakłócał przebieg mszy. Na miejsce wezwano patrol, który obezwładnił awanturnika. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany 38-latek miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

Szybko okazało się, że groźby wobec policjanta i zakłócenie spokoju w czasie mszy to niejedyne przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany. – Sprawca odpowie także za przemoc wobec najbliższych. Jak ustalili śledczy, od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami – mówi Jurasz.

Zatrzymanemu postawiono już zarzuty. Sąd Rejonowy w Pszczynie podjął decyzję o jego aresztowaniu. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Koniec świata.........policja interweniuje w Domu Bożym..........zwolnic policjantów
  już oceniałe(a)ś
  0
  0