8 marca grupa organizacyjna Czarny Protest Bielsko-Biała po raz kolejny zachęca mieszkanki miasta do wyjścia na ulicę, by świętować Dzień Kobiet.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku kobiety z Bielska-Białej przyłączają się do protestu ogólnopolskiego przeciwko nienawiści. Przy akompaniamencie bębnów przejdą przez ulice miasta pod ratusz, by wręczyć prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu postulaty. Ich żądania to utworzenie Rady Kobiet, podpisanie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, utworzenie całodobowego gabinetu ginekologicznego bez klauzuli sumienia, finansowanie edukacji przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, finansowanie szczepionek przeciw hpv dla dziewcząt i chłopców oraz nadanie ulicom oraz rondom imion i nazwisk patronek związanych z miastem i regionem.

Organizatorki zachęcają wszystkie kobiety do przyłączenia się do wydarzenia. Marsz rozpocznie się o g. 16.15 na rynku, przejdzie trasą ul. Wzgórze, pl. Chrobrego, ul Wzgórze, ul. Barlickiego, ul. 11 Listopada, ul. Ratuszowa, pl. Ratuszowy. Po wręczeniu prezydentowi postulatów organizatorki zapraszają na projekcję filmu Siłaczki w BWA o g. 18.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem