Policjanci z Żywca zostali wezwani do 39-letniej mieszkanki tego miasta. Kobieta mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu sprawowała opiekę nad trójką swoich dzieci. W trakcie interwencji, nie przejmując się ich obecnością, była agresywna w stosunku do policjantów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym z domów w Żywcu nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W domu zastali 39-latkę oraz troje jej dzieci, w wieku 14 i 12 lat oraz 8 miesięcy. Badanie stanu trzeźwości 39-latki wykazało, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

W czasie interwencji, kobieta nie zważając na obecność swoich dzieci, była agresywna w stosunku do policjantów. Dzieci zostały przebadane przez lekarza, a następnie przekazano je pod opiekę rodziny. Ich matkę przewieziono na izbę wytrzeźwień.

Śledczy ustalą teraz czy 39-latka swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W tym policyjnym panstwie to nawet solidnie nie mozna sie napic.......zaraz kabel i policja.......dawniej tego nie bylo
  już oceniałe(a)ś
  0
  1