Policjanci z Kobiernic zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież maszyny do obsługi ścinki drewna o wartości 100 tys. zł. Mundurowi odzyskali skradziony pojazd.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w Kozach, gdzie mężczyźni postanowili ukraść specjalistyczną maszynę do obsługi ścinki drewna. - Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, podczas gdy dokonywali załadunku skradzionej maszyny marki LKT 81 Turbo na lawetę. Policjanci udaremnili kradzież i zatrzymali 35-latka i jego 28-letniego wspólnika - mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

To nie wszystko. W czasie przeszukania starszego ze sprawców mundurowi znaleźli marihuanę i metamfetaminę. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Postawiono im zarzuty i doprowadzono ich do prokuratury.

Prokurator objął ich policyjnym dozorem, zakazał opuszczać kraj i zastosował poręczenia majątkowe. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi teraz do 5 lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem