Młodzi bielszczanie mają na swoim koncie aż 15 włamań do samochodów ciężarowych i koparek na terenie składów budowlanych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Ukradli sprzęt budowlany, akumulatory i paliwo o wartości ponad 10 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sprawcy działali od stycznia 2019 r. - Śledczy ustalili, że włamali się aż do 15 różnych pojazdów - samochodów ciężarowych i koparek zaparkowanych na terenie składów budowlanych. Ich łupem padło wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Kradli paliwo, akumulatory i sprzęt budowlany. Łączna suma spowodowanych przez nich strat sięga ponad 10 tys. zł - mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji.

Policjanci rozpracowali grupę włamywaczy. Zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 19 lat, podejrzanych o te przestępstwa. Zatrzymanym postawiono już zarzuty. Za kradzieże z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że zatrzymani mają na swoim koncie także inne przestępstwa. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem