Policjanci ostrzegają przed fikcyjnym pracownikiem wodociągów. Mężczyzna pod pozorem sprawdzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej wszedł do mieszkania 83-letniej mieszkanki Żywca. Kazał jej odkręcić kran z wodą w łazience, a w tym samym czasie przeszukał jej mieszkanie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 11 w Żywcu. Do drzwi mieszkania 83-latki zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik wodociągów. - Sprawdzam instalację wodno – kanalizacyjną - oznajmił kobiecie i polecił jej, by odkręciła kran z wodą i napuściła jej do wanny.

Gdy kobieta była tym zajęta, oszust przeszukał jej mieszkanie. Gdy znalazł pieniądze, powiedział kobiecie, że wszystko jest w porządku i szybko wyszedł. Starsza pani straciła kilkanaście tysięcy złotych. Oszusta szuka policja.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Media podaja ze emeryci to biedacy................ale maja w domu po kilkanascie lub wiecej tysiecy zł.....to prawdziwi bogacze
  już oceniałe(a)ś
  0
  1