Bielscy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Za takie przestępstwo grożą 2 lata więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni mężczyzna, który kierował oplem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Do jego zatrzymania doszło w Świętoszówce. Mężczyzna stracił już uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Do kolejnego zatrzymania doszło na bielskiej ul. Mostowej. Funkcjonariusze pododdziału prewencji z Bielska-Białej zatrzymali do kontroli drogowej 45-latka kierującego volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia na minimum 3 lata oraz co najmniej 5 tys. zł wpłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem