15 marca, w Auli Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej odbędzie się finał turnieju eliminacyjnego debat oksfordzkich "DeBBaty".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„DeBBaty” łączą w sobie turniej debat oksfordzkich i szkoleń projektowych dla licealistów. W wydarzeniu bierze udział bierze 12 miast z całej Polski, organizowane są dwudniowe wydarzenia, na które składają się turnieje eliminacyjne oraz szkolenia z zakresu kompetencji miękkich. W Wielkim Finale, który obędzie się 29 i 30 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie wezmą udział najlepsze zespoły z każdego miasta.

Podczas półfinału, który odbył się 17 i 18 stycznia wybrane zostały cztery najlepsze bielskie licea, które w piątek powalczą o miejsce w Wielkim Finale. To I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja oraz VIII Liceum Ogólnokształcące im. H. Chrzanowskiej.

W tym roku gośćmi specjalnymi IV edycji DeBBat w Bielsku-Białej będą: prezydent Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik oraz znany komik Michał Kempa.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem