Policjanci z drogówki zatrzymali 62-latka, który kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu prawa jazdy. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany przez sąd, aby odbyć zasądzoną wobec niego karę więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy patrolowali ulice Grodźca. W pewnym momencie zauważyli kierowcę volkswagena, który wyprzedzał inne samochody na oznakowanym przejściu dla pieszych. Natychmiast za nim pojechali i zatrzymali go do kontroli drogowej w Jasienicy.

Sprawcą był 62-letni bielszczanin. W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane oraz jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 5 miesięcy więzienia za wcześniejsze przewinienia.

Zatrzymany został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Niebawem zostaną mu postawione kolejne zarzuty za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Grozi mu kara kolejnych 2 lat za kratami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem