Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej podtrzymał wyrok w sprawie odwoławczej Jakuba W., byłego nauczyciela religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu, skazanego przez sąd pierwszej instancji na pięć i pół roku więzienia za molestowanie seksualne czterech wychowanek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przypomnijmy: kilkanaście miesięcy temu prokuratura zarzuciła mężczyźnie molestowanie seksualne czterech wychowanek, z czego jedna w chwili zdarzenia nie miała skończonych 15 lat. Zdaniem prokuratury do molestowania doszło w październiku 2012 r., a potem w 2016 i 2017 r. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Dyrektorka ośrodka najpierw zawiesiła go w pełnieniu obowiązków, a potem rozwiązała z nim umowę.

Zarzuty postawiono także Małgorzacie Ł., byłej dyrektorce ośrodka. Zarzucono kobiecie, że choć wiedziała o jednym przypadku molestowania, nie powiadomiła policji.

Żywiecki sąd rejonowy uznał obje za winnych. Jakub W. został skazany na karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności. Małgorzata Ł. otrzymała karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby trzech lat.

Mężczyzna odwołał się od wyroku do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wyrok miał zostać ogłoszony 13 grudnia. Tak się jednak nie stało, bo sąd okręgowy znalazł braki w postępowaniu dowodowym sądu niższej instancji, które trzeba uzupełnić. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej utrzymał w mocy wyrok żywieckiego sądu. Wyrok jest prawomocny.,

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy sad nie boi się Boga ???................to grzech i odpuszczenia nie będzie
  już oceniałe(a)ś
  0
  1