Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza konsystorz Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP podjął uchwałę o przekazaniu 10 tys. zł z funduszy Kościoła na rzecz WOŚP, zbiórki przeprowadzono także w parafiach w całej Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konsystorz zachęcił do przeprowadzenia w parafiach luterańskich w Polsce dodatkowej dobrowolnej zbiórki ofiar na WOŚP, podkreślając, że to wyraz szacunku dla zmarłego, a jednocześnie gest solidarność z WOŚP oraz sprzeciw wobec przemocy i agresji obecnej w debacie publicznej. Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec w liście pasterskim zachęcił wiernych, by włączyli się w zbiórkę. Pisaliśmy o tym w "Wyborczej".

W luterańskich parafiach w Polsce zebrano 70 680 zł. 19 marca kwota ta została przekazana na konto Fundacji WOŚP.

- Kościół ewangelicko-augsburski w Polsce liczy ok. 70 tys. wiernych skupionych w 133 parafiach (sześciu diecezjach). Najliczniejsza grupa luteran mieszka na Śląsku Cieszyńskim - przypomina Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, rzecznik Kościoła.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie 10zł, a 10.000 zł
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Prezes dołączy ich do LGBT. No bo dlaczego nie? W MB nie wierzą, Owsiaka popierają i pachną dziadkiem z wermachtu. Jeszcze jeden wróg naszego wspaniałego narodu wylazł z pod habitu Lutra.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Czy aby naprawdę konsystorz przekazał ze swoich funduszy 10 złotych? To przecież wyglądałoby na kpinę.
  @rwspe
  Po 10 zł od wiernego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0