Wskazywanie miejsc, w których powinny powstać ścieżki rowerowe, opiniowanie projektów mających wpływ na ruch rowerowy, rekomendowanie działań związanych z bezpieczeństwem rowerzystów - to zadania nowopowstałej Zjednoczonej Bielskiej Inicjatywy Rowerowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Zjednoczona Bielska Inicjatywa Rowerowa będzie forum konsultacyjnym i opiniodawczo-doradczym prezydenta miasta w zakresie polityki rowerowej.

- Będzie to także forum dyskusji, wymiany informacji, doświadczeń i wypracowywania wspólnych stanowisk w sprawach związanych z rozwojem mobilności i turystyki rowerowej. Podejmowane działania będą miały także na celu usystematyzowanie zagadnień związanych z rozwojem ruchu rowerowego w Bielsku-Białej w oparciu o współpracę z sąsiadującymi regionami - wyjaśniają urzędnicy.

Inwestycje, promocja rowerów i bezpieczeństwo

Zadania inicjatywy będą polegały m.in. na wskazywaniu miejsc, w których w pierwszej kolejności powinny powstawać trasy rowerowe oraz zgłaszaniu propozycji działań mających na celu promowanie jazdy na rowerze. Członkowie ZBIR będą także proponować wysokość budżetu bielskiego Programu Rowerowego i na możliwie wczesnym etapie opiniować projekty drogowe, mające wpływ na ruch rowerowy. Ich zadaniem będzie też rekomendowanie działań związanych z bezpieczeństwem rowerzystów.

ZBIR oficjalnie rozpoczęła funkcjonowanie w czwartek, podczas pierwszego spotkania jej członków. Wzięli w nim udział pasjonaci dwóch kółek, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego, policji, Miejskiego Zarządu Dróg, projektanci oraz oficer rowerowy województwa śląskiego i oficer rowerowy Dąbrowy Górniczej.

Osoby chcące się podzielić swoimi pomysłami dotyczącymi ruchu rowerowego mogą kontaktować się z przedstawicielami Inicjatywy pod adresem zbir.bielsko@gmail.com.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem