Dwaj magazynierzy sukcesywnie wynosili sprzęt elektroniczny i inne wartościowe rzeczy z jednej z firm przewozowych w Rybarzowicach. Ukradli nowoczesną elektronikę, specjalistyczny sprzęt, biżuterię i odzież o wartości ponad 50 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zajmowali się sprawą kradzieży przesyłek kurierskich, do których dochodziło w jednej z firm przewozowych w Rybarzowicach. - Kryminalni dokładnie rozpracowali przestępczy proceder, w który zamieszani byli dwaj magazynierzy - informuje Elwira Jurasz, rzeczniczka prasowa bielskiej policji.

Mężczyźni wpadli w zaplanowaną zasadzkę. 48-latek i jego 20-letni wspólnik oprócz ewidencjonowania i przepakowywania towaru, sukcesywnie kradli sprzęt elektroniczny i inne wartościowe rzeczy, głównie kamery, akcesoria fotograficzne, specjalistyczne przedmioty do wykonywania tatuaży, markową odzież i biżuterię. Przestępczy proceder trwał blisko rok, a suma strat to ponad 50 tys. zł.

- Mężczyźni skonstruowali nawet w swoich domach specjalne skrytki do przechowywania skradzionych łupów. W czasie przeszukania samochodów i domów należących do zatrzymanych, policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów - informuje Jurasz.

Policjanci ustalili też, co stało się z resztą skradzionego towaru. Okazało się, że żona jednego z mężczyzn oferowała go do sprzedaży na portalu społecznościowym. 40-latka została zatrzymana. Odpowie za paserstwo.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im nawet do 5 lat więzienia. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem