Wraz z nowym sezonem działający przy Gemini Park Bielsko Biała "Park W DECHĘ!" czekają zmiany, pojawi się tutaj kilka nowych atrakcji dla całych rodzin. Kolejny sezon zacznie się tutaj już na początku kwietnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Działający od niemal pięciu lat „Park W DECHĘ!” to największa w Polsce zewnętrza strefa rozrywki działająca przy galerii handlowej. To także przykład udanej rewitalizacji terenów zielonych. Mieszkańcom przywrócono zaniedbane przez lata tereny zielone nad Białą, będące niegdyś popularnym kąpieliskiem. Park ma teraz ponad 11,5 tys. m kw. i był już trzy razy był powiększany. Ostatni raz rok temu, kiedy w jego sąsiedztwie otwarto park linowy.

Będą zmiany

Popularny park po raz kolejny czekają zmiany, pojawi się w nim kilka nowych atrakcji. W części parku położonej tuż przy galerii powstanie  mająca aż 200 m kw. zadaszona Arena Trampolin i 18 stanowisk do skakania. Będzie tam także mający ponad 15 m tor do kręgli, składający się z 2 stanowisk dla graczy. Pojawi się w parku również kołowrotek, nietypowa atrakcja wzorowana na kółku dla chomika, w którym można biegać.

Zmodernizowana zostanie także strefa ze stołami do gier logicznych i sprawnościowych. Zmiany planowane są też w działającym na terenie parku bistro MaTaJa, m.in. wymieniona zostanie podłoga na dostosowaną do planowanych koncertów oraz imprez plenerowych. W bistro pojawi się nowe menu.

- Park od kilku lat jest sukcesywnie rozwijany. Każdego roku staramy się wprowadzać  nowe atrakcje. W 2018 roku był to nowoczesny, samoasekuracyjny park linowy, rok wcześniej m.in. 12-metrowy goryl z 2 zjeżdżalniami  i tarasem widokowym, drewniana karuzela łańcuchowa, tor wodny czy stoły do mini-krykieta. Także 2019 rok niesie sporo nowości. Hitem sezonu ma być ogromna, plenerowa Arena Trampolin, jedna z największych tego typu atrakcji w regionie – mówi Marcin Ochmański, projekt manager Gemini Park Bielsko-Biała.

Dzień otwarty

Park będzie miał po zamianach kilkadziesiąt różnych atrakcji. Wśród nich, obok tych najnowszych, znaleźć będzie można m.in. drewnianego krokodyla z labiryntem i zjeżdżalnią rolkową, 70 metrowy labirynt zwany kretowiskiem, dwupoziomowy tor przeszkód kostkarnia, szczudlarnię przypominającą jeża, kreatywną piaskownicę, a także strefę gier logicznych i zręcznościowych oraz strefę relaksu.

- To dziś jedna z największych stref rozrywki w Bielsku-Białej. Na 11,5 tys. m kw. można znaleźć atrakcje dla całych rodzin. Jest miejscem, które może wypełnić dzień kreatywną zabawą i relaksem na świeży powietrzu – dodaje Ochmański.

Gemini szykuje m.in. huczne otwarcie sezonu, a także dzień otwarty „Parku W DECHĘ!”, podczas, którego cena biletów spadnie z 26 do 5 zł. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem