Do niecodziennego zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kochanowskiego. Gdy sześciolatek zauważył stojącego w oknie trzylatka próbującego z wysokości kilku metrów skoczyć na trawnik, natychmiast podbiegł i złapał dziecko. Mama trzylatka miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym popołudniem. Czechowiccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ul. Kochanowskiego, gdzie matka pozostawiła bez opieki trzyletniego syna. W rozmowie ze zgłaszającymi policjanci ustalili, że trzylatek wspiął się na parapet mieszkania usytuowanego na pierwszym piętrze.

- Przez okno zobaczył bawiące się dzieci i chciał przyłączyć się do zabawy. Na szczęście zauważył go bawiący się na podwórku sześciolatek. Chłopczyk natychmiast podbiegł pod okno i złapał trzylatka, który skoczył z wysokości około 3 metrów na trawnik. Na szczęście żadne z dzieci nie odniosło obrażeń ciała - informuje Elwira Jurasz, rzeczniczka prasowa bielskiej policji.

Chłopiec zaprowadził malucha do swojej mamy i opowiedział, co się wydarzyło. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci. - Po krótkim pukaniu do drzwi mieszkania, z którego okna wypadło dziecko, obudzili jego matkę i dziadka. Oboje opiekunowie byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia kobieta ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a jej 58-letni ojciec o promil mniej - informuje Jurasz,

Policjanci zatrzymali kobietę, jej synek został oddany pod opiekę krewnych. 37-latce grozi do pięciu lat więzienia. Materiały w tej sprawie zostały już skierowane do sądu rodzinnego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przyda się pięćset plus na pierwsze na wódkę dla mamusi i dziadunia.
  @janzdechlak
  Dokładnie. Nie jestem przeciwny temu programowi ale powinny to być raczej ulgi w podatku dla osób pracujących niż żywa gotówka wręczana bezrobotnej z wyboru patologii.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Mam nadzieję, że chłopiec zostanie nagrodzony - bardzo chwalebna postawa.
  @lagerth
  To nie tyle postawa chwalebna, co wymuszona warunkami życia tego dziecka.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Mama+
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Straszne. Sześciolatek, który pilnuje trzylatka i potrafi tak szybko i skutecznie nie dopuścić do tragedii to nie jest naturalny tryb rozwoju. Widać, ze od dawna wie, ze na rodzine nie może liczyć i sam musi troszczyć sie o siebie i rodzeństwo. Może to ta mamusia, która uciekła z Norwegii, bo jej ukochane dzieciątka chciał zabrać BV?
  @halice1
  Ale ten sześciolatek to chyba inna rodzina. Przynajmniej tak zrozumiałem ten niezbyt jasny tekst.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @rwspe
  Fakt. Nie wiem, jak ja to czytałam...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0