W poniedziałek 1 kwietnia ponownie rozpocznie działalność System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów Miejskich BBbike. Chętni będą mogli wypożyczyć rowery w 24 miejscach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

System wypożyczalni BBbike działał do końca października 2017 roku. Wraz z zakończeniem tamtego sezonu wygasła umowa z poprzednim operatorem systemu. Wyłonienie nowego zajęło sporo czasu, ale 1 kwietnia miejskie rowery wreszcie wrócą na ulice Bielska-Białej.

Konieczna ponowna rejestracja

Obecny system będzie się znacznie różnił od poprzedniego. Powstanie m.in. 12 nowych stacji, a do dyspozycji użytkowników będzie niemal 2 razy więcej rowerów z innymi koszami na ewentualny bagaż i większą liczbą przerzutek.

- Ponieważ zmienił się operator, którym została firma Homeport Polska, a także w wyniku wprowadzenia nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych każda osoba, również ta, która w latach 2014-2017 była użytkownikiem systemu BBbike, będzie musiała zarejestrować się  ponownie - wyjaśniają bielscy urzędnicy. Rejestracja będzie możliwa przez stronę internetową www.bbbike.eu, przez panel na stacji, a także przez aplikację mobilną.

Po zarejestrowaniu się, użytkownik musi uiścić opłatę początkową w wysokości 10 zł, która zostanie w pełni wykorzystana na pokrycie kosztów pierwszych wypożyczeń.

Dalsze korzystanie z rowerów wiele się nie zmieni - wypożyczymy je za pomocą osobistego loginu i kodu PIN. Pierwsze 20 minut wypożyczenia dziennie jest bezpłatne, za pierwszą godzinę zapłacimy 2 zł, za każdą kolejną 3 zł.

Poprzednie opłaty do zwrotu

Użytkownicy rowerów BBbike, którym na koncie w systemie pozostały fundusze z poprzedniego sezonu, mogą wnioskować o ich zwrot do poprzedniego operatora, którym była firma BikeU Polska. W tym wypadku wystarczy napisać wiadomość na adres bok@bbbike.eu, podać swoje dane, użyte w procesie rejestracji do poprzedniego systemu oraz numer konta do zwrotu. - Operator jest zobowiązany do zwrócenia pełnych środków, które pozostały na koncie użytkownika - podkreślają w bielskim Urzędzie Miejskim.

Nowe lokalizacje stacji rowerów miejskich

Stacja nr 13 - ul. św. J. Chrzciciela

Stacja nr 14 - ul. Grażyńskiego/ul. Kwiatkowskiego

Stacja nr 15 - ul. Mostowa (Galeria Sfera)

Stacja nr 16 - ul. Lenartowicza/ul. Jutrzenki

Stacja nr 17 - ul. Bora-Komorowskiego (Gemini Park)

Stacja nr 18 - ul. Górska (Bulwary Straceńskie)

Stacja nr 19 - ul. Boboli (Szpital Wojewódzki)

Stacja nr 20 - ul. Lotnicza/ul. Szarotki

Stacja nr 21 - ul. Gościnna/ul. Kolista

Stacja nr 22 - ul. Karbowa/ul. Armii Krajowej

Stacja nr 23 - ul. Zwardońska (Lotnisko)

Stacja nr 24 - ul. Jaworzańska (Stadion Lekkoatletyczny)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem