Obcokrajowcy, którzy mieszają i/lub pracują w Bielsku-Białej będą mogli skorzystać z darmowych kursów języka polskiego. Z taką inicjatywą wychodzi Towarzystwo Miłośników Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wymóg? Praca w zawodzie deficytowym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapisy już ruszyły. Kurs będzie trwał 30 godzin w systemie dwóch godzin zegarowych w tygodniu. Program dostosowany będzie zarówno dla osób o bardzo znikomej znajomości polskiego, ale także dla tych, którzy w naszym języku mówić już potrafią. Każdy z uczestników otrzyma także zaświadczenie o ukończeniu kursu. Ma to pozwolić cudzoziemcom podjąć pracę w zawodzie. Tutaj jednak stawiany jest dość ważny wymóg...

... wymóg, który ogranicza potencjalnych kandydatów do tych, którzy pracują lub będą pracować w jedynm z zawodów deficytowych. O jakich profesjach jest tutaj mowa? Lista jest bardzo szeroka i obejmuje wiele różnych zawodów - począwszy od listonoszów, kurierów, przez murarzy i spawaczy na lekarzach i ratownikach medycznych skończywszy. 

Z kursu będzie mogło skorzystać ok. 60 cudzoziemców. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem