Zapchane parkingi w weekendy (i nie tylko) i stosunkowo rzadko kursujący autobus linii 16 - na to skarżą się mieszkańcy Bielska-Białej, którzy chcą wybrać się na spacer w okolicach wapienickiej zapory. Ten atrakcyjny rekreacyjnie rejon wciąż nie jest przygotowany na przyjęcie takiej liczby osób.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O interwencję w tej sprawie mieszkańcy dzielnicy poprosili radnego Konrada Łosia. Problem uwydatnił się, kiedy 23 marca z okazji rocznicy budowy zbiornika w Wapienicy dla spacerujących została udostępniona korona zapory. Efekt? Zapchane parkingi, alejki, szlaki i wszystko, co może służyć za miejsce postojowe i przepełnione autobusy. 

- Niestety znalezienie wolnego miejsca parkingowego dla wielu zainteresowanych wydarzeniem okazywało się niemożliwe - podkreśla Łoś i dodaje, że takie problemy występują nie tylko w czasie zorganizowanych wydarzeń czy ciepłych weekendu, ale także w każdym innym czasie. 

- Częściowym rozwiązaniem problemu miejsc parkingowych może okazać się wprowadzenie dodatkowych kursów autobusu linii nr 16, zwłaszcza w soboty i niedziele - wyjaśnia Łoś. 

LUCEK CYKARSKI

Mieszkańcy chcieliby pojechać autobusami, ale nie mają zbytnio jak 

- Z przeprowadzonych rozmów wynika, iż wiele osób chciałoby korzystać z transportu publicznego, lecz rzadko kursujące autobusy jedynej linii obsługującej ul. Zapora zniechęcają do podejmowania tego typu decyzji - dodaje. Obecnie w trakcie weekendu linia nr 16 kursuje co godzinę, a niekiedy nawet rzadziej. To skutecznie może odstraszać mieszkańców, którzy chcą wybrać się na spacer.

Jak podkreśla Łoś, miasto powinno zastanowić się nad wprowadzeniem dodatkowych kursów linii nr 16 w weekendy i inne dni wolne od pracy - zwłaszcza, że zbliża się sezon letni. Radny jednocześnie wnosi o rozeznanie możliwości powiększenia liczby miejsc parkingowych - by takie sytuacje jak ta z końcówki marca nie miały już miejsca. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem