Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Waldorfska Szkoła Podstawowa zainaugurują w poniedziałek na Rynku w Bielsku-Białej akcję edukacyjną "SiejeMY Słońce". Akcja ma zachęcać do zakładania ekologicznych ogrodów owocowo-warzywnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Start akcji zaplanowano na godzinę 10. Każdy może przyjść na bielski Rynek po kopertę z nasionami słoneczników. Podczas inauguracji ekolodzy będą sadzić z dziećmi wyhodowane sadzonki słonecznika do doniczek z recyklingu. Przypominają, że kwiat ten jest symbolem wielu światowych działań ekologicznych.

- Akcja promuje proste działania ekologiczne, w szczególności skupione na pomocy pszczołom, ptakom. Będziemy promować zakładanie ekologicznych ogrodów owocowo-warzywnych. Produkując owoce i warzywa we własnym ogrodzie w sposób przyjazny dla środowiska mamy zdrowszą żywność i ogromną satysfakcję - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

PLEBISCYT
LUDZIE ROKU 2018 CZYTELNIKÓW WYBORCZEJ

Zapraszamy Was, Czytelnicy, byście wybrali Ludzi Roku 2018.
Można głosować na jedną osobę w każdej kategorii.

Aby oddać głos, niezbędne jest posiadanie lub założenie konta w serwisie Wyborcza.pl

ZAGŁOSUJ

Przejdź do serwisu

W ramach programu powstanie prosta strona internetowa z mapą posadzonych słoneczników, przygotowane też zostaną pakiety edukacyjne dla szkół i przedszkoli. Placówki oświatowe będą zachęcane do tworzenia niewielkich miejsc przyjaznych ludziom, zwierzętom i przyrodzie, będących schronieniem dla pszczół i innych zapylaczy oraz ptaków. W ogrodach tych sadzone wyhodowane wcześniej słoneczniki.

Program zostanie podsumowany we wrześniu podczas Święta Słonecznika poprzez organizację barwnych pochodów, happeningów, wystaw zdjęć oraz ogólnopolski konkurs.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem