Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego prognozowało wystąpienia na obszarach powyżej 800 m n.p.m. opadów śniegu i pojawienie się pokrywy śnieżnej o grubości od 5 do 10 centymetrów. Ostrzeżenie dotyczyło dwóch powiatów: bielskiego i żywieckiego.

Zapowiedzi meteorologów sprawdziły się, na terenie Podbeskidzia i Żywiecczyzny wiele beskidzkich szczytów jest białych, śnieg pojawił się także na wyżej położonych drogach, m.in. ze Szczyrku do Wisły przez Przełęcz Salmopolską.

- Za oknem śnieg, ale tylko 1 cm a nie metr jak wynikało z prognozy, i tylko minus 5 stopni, a to dobra temperatura, bo nie ma błota, a nie zamrozi człowieka na śmierć, nie wieje, a przecież mogłoby wiać i łamać drzewa, widać szlak, drzewa, więc nie zabłądzicie na szlaku, a to straszna rzecz zabłądzić i zamarznąć w wielkim lesie. Reasumując jest dobrze. No to czekamy z nagrzanym piecem i z zupami w garnkach. Przybywajcie - zaprasza załoga Schroniska PTTK na Hali Rysiance.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.