53-letni mężczyzna jechał peugeotem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na ul. Wesołej w Żywcu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem 53-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

53-latek stracił już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Policja przypomina, że za przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat. Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila kierujący dopuścił się przestępstwa, za co grozi do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia samochodu nawet do 10 lat. Gdy spowodujemy w tym stanie wypadek, w którym ktoś poniesie śmierć, w więzieniu możemy spędzić nawet 12 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem