Chociaż pogoda za oknem nie sprzyja kąpielom, a do rozpoczęcia sezonu zostało jeszcze parę dni, to policyjni motorowodniacy z Żywca są w pełni gotowi do pełnienia służby na wodzie. Zwodowano już łódź parker 650, na której policjanci pilnują bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Żywieckim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W powiecie żywieckim działają dwa sezonowe ogniwa wodne. Jedno przy komisariacie w Łodygowicach, którego policjanci pełnią służbę na Jeziorze Żywieckim, drugie przy komisariacie w Gilowicach. Mundurowi z tego ogniwa strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim.

Na Jeziorze Żywieckim zwodowana została już łódź motorowa parker 650. - Po niezbędnych przeglądach technicznych i pracach konserwacyjnych wróciła na wody jeziora, aby służyć zarówno policjantom, jak i miłośnikom wodnych kąpieli. Do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze kilka dni, ale czas ten policjanci poświęcą na dokonanie ostatnich sprawdzeń łodzi - wyjaśnia Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckiej policji.

Po rozpoczęciu sezonu przez kilka miesięcy policjanci będą strzec bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Holowania łódek, podjęcia z wody, zabezpieczanie wodnych imprez sportowych, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli - to codzienne zajęcia pływających policjantów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem