Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach projektu „Słoneczna Żywiecczyzna”. Chodzi o zrealizowanie 3 tys. instalacji na terenach gmin: Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łodygowice, Milówka, Radziechowy Wieprz, Rajcza, Ujsoły, Żywiec. W sumie na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 55 mln zł brutto.

Co zostanie dofinansowane? W ramach 3 tys. instalacji zrealizowane zostanie 2228 montaży paneli fotowoltaicznych, 560 pomp ciepła powietrznych, 64 pompy pomp ciepła powietrznych CWU i 148 pomp gruntowych.

Jak podkreślają w Starostwie Powiatowym, głównym celem projektu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Wszystkie informacje związane z realizacją inwestycji będą publikowane na stronie zmge.zywiec.pl w zakładce „Aktualności”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.