Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ksiądz Prusak w ostrych słowach wypowiada się o pedofilii w kościele. W kazaniu powiedział o księżach, którzy molestowali, że to „wilki w sutannach”. Ksiądz był gościem „Rozmów Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl. Mówił, że "pedofilia w Kościele to zawsze problem systemu".

- Druga strona medalu to jest instytucja, w której oni funkcjonują, która albo ułatwia im to funkcjonowanie, albo nawet usprawiedliwia, albo nie walczy w taki sposób, w jaki powinna, czyli stając po stronie ofiar. Na to zawsze trzeba patrzeć systemowo - mówił.

Ksiądz będzie gościem najbliższego Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Bielsku-Białej. Spotkanie z nim odbędzie się 10 czerwca o godzinie 17 w Książnicy Beskidzkiej. Ksiądz Jacek Prusak jest teologiem, dr psychologii i psychoterapeutą, wykładowcą Akademii Ignatianum w Krakowie, publicystą “Tygodnika Powszechnego”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.